پنج راه طلایی برای ایجاد انگیزه

1⃣همیشه در آسایش و آرامش نباشید
از اینکه کمی به خود سختی دهید نهراسید. بزرگ ترین مانع برای رسیدن به استعدادهای درونی همین راحت طلبی است. اتفاق های مهم زمانی رخ می دهند که شما کمی هم تلاش و سختی را تحمل کنید

2⃣از اشتباه کردن نهراسید.

کمال گرایی خود را به گوشه ای بگذارید و بدانید که شما به عنوان یک انسان حق دارید که اشتباه کنید و لزومی به تنبیه سخت در این زمینه نیست.

3⃣فکر خود را به مسایل معمولی محدود نکنید
سعی کنید بزرگ و وسیع فکر کنید. بزرگ فکر کردن یک هنر است. آدم های بزرگ افکار بزرگ دارند که برای آن ها زحمت می کشند و سخت تلاش می کنند.

4⃣حداقل یک ساعت در روز را به خودشناسی اختصاص دهید
کتاب های مفید مطالعه یا موسیقی الهام بخش گوش کنید. رانندگی بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب های صوتی در مورد پرورش روح و خودشناسی است. از لحظاتتان به درستی استفاده کنید تا دنیای درون رو شناخته و سپس بتوانید رابطه خودتان با جهان پیرامون خود را تغییر دهید.

5⃣در حال زندگی کنید
وقتی در گذشته ها گیر کرده اید یا در آینده ای که نیامده سیر می کنید، نمی توانید از لحظه های کنونی خود استفاده و تصمیمات درست اتخاذ کنید. در صورتی که در گذشته مواردی اتفاق افتاده است که نمی توانید ببخشید و بگذرید و یا نسبت به آینده اینقدر حساس شده اید و فکر می کنید که دچار اضطراب می شوید و به تنهایی نمی توانید با آن کنار بیایید حتما از کمک تخصصی استفاده کنید.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
کتاب آیین زندگی «انتقاد»
نوشتهٔ بعدی
بررسی علل روابط فرازناشویی (خیانت)

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست